Potrebné povely jednotlivých lietadiel

Užívateľov profilový obrázok
Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Potrebné povely jednotlivých lietadiel

Príspevok od užívateľa Algy » Ne Júl 07, 2019 7:01 pm

Špecifikom BoS-ka a nástupných verzií je možnosť kombinácií niektorých povelov pre rôzne lietadlá na tie isté klávesy. Akurát, že na začiatku má z toho pilot starého šturma chaos. Napríklad v starom šturmovi sme mali jeden povel na otvorenie chladiča, ktorý platil pre všetky lietadlá a fungoval na všetko. Tentoraz je povel chladiča rozdelený na chladič vodný, olejový a navyše na žalúzie chladenia vzduchom pri hviezdicových motoroch. Všetky tieto chladiče majú rôzne rozdielne názvy a rozdielne klávesy. Pri ich združení sa však vieme dopracovať k tomu, že budeme mať max. 6 kláves na striedavé otváranie a zatváranie chladiča/ žalúzií.
Podobne trim výškovky má úplne iný názov v prípade Bf-109 a v prípade Fw-190, a aj sa inými klávesami ovláda. Napríklad 109-ku je možné ovládať aj kolečkom joysticka, pri Focke-Wulfe už táto možnosť nie je.
Preto bude možno vhodné, aby sme tu mali potrebné povely pre konkrétne lietadlá ktoré sú nutné k vzletu s daným strojom. Začínajúci hráč si v tom prípade nastaví podľa údajov prvé lietadlo a lieta. Postupne pridá ďalšie a ovládanie už kombinuje s prvým nastaveným, to znamená povel otvárania žalúzií si namapuje na klávesy, kde už má otváranie chladiča vody. V takom prípade počas letu stláča ten istý povel, ktorý funguje pri rôznych lietadlách inak, ale výsledok je ten istý.
Letka_13/Algy

Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Potrebné povely jednotlivých lietadiel

Príspevok od užívateľa Algy » Ne Júl 07, 2019 7:18 pm

Bf-109 E-7 Nástupné verzie ..Bf-10 9F, Bf-109 G sú totožné, akurát že ovládanie chladiča je automatické...

úkon - povel v "settings" hry

štart/vypnutie motora - Engage engine start procedures/Stop engine

chladič vody otvoriť - Bf-109/110, Spitfire water radiator open

chladič vody zatvoriť - Bf-109/110, Spitfire water radiator closed

chladič oleja otvoriť/zatvoriť - Oil radiators shutters control axis

otvorenie/zatvorenie kabíny - Canopy open/close

zamknutie/odomknutie chvost. kolieska - Tail wheel lock/unlock

trim výškovky - Adjustable stabilizer axis

brzda ľavá - Left wheel brakes

brzda pravá - Right wheel brakes

brzdy spolu - Wheel brakes

polohové svetlá - Navigation lights off/on

Pri štarte otvoriť chladiče naplno, klapky zavreté , kľudne môžte postupne pridať plyn na 100%, nazabudnúť po štarte ubrať na cca 65 %. Symbol na pravej strane ukazuje kedy je plyn pridaný viac ako je zdravé. Počas vzletu počkať, kedy sa chvost odlepí, netlačiť skôr - vrtuľa je nízko nad zemou a pri pretlačení zachytí zem. Pri rolovaní odomknúť kolečko len pri ostrejších zákrutách, v pohode sa dá rolovať aj zo zamknutým, pri odomknutom veľmi opatrne s plynom, lietadlo sa ľahko roztočí. Nezabudnúť zavrieť kabínu.

Ju-88 A-4

štart/vypnutie motora - Engage engine start procedures/Stop engine (motory sa naštartujú postupne, nie je nutné zapínať najprv číslo 1 , potom číslo 2 !!! )

žalúzie motora (vzduchové chladenie) otvoriť / zatvoriť - Engines outlet cowl shutters control (A20, FW-190, A-5 & A-8, La-5, Ju 88, P-40, P47)

Uhol nábehu vrtule + / - - Propellers RPM control + / -

trim výškovky hore - Pitch trim up

trim výškovky dole - Pitch trim down

brzda ľavá - Left wheel brakes

brzda pravá - Right wheel brakes

brzdy spolu - Wheel brakes

polohové svetlá - Navigation lights off/on

priamy vodorovný let zapnúť / vypnúť - AI-autopilot for level flight on/off

priamy vodorovný let - zákruta vľavo - Level flight AI-autopilot: left turn (počas autopilota sa po povele lietadlo zatočí doľava - po vypnutí povelu pokračuje priamo v novom kurze)

priamy vodorovný let - zákruta vpravo - Level flight AI-autopilot: right turn (počas autopilota sa po povele lietadlo zatočí doprava - po vypnutí povelu pokračuje priamo v novom kurze)

presúvanie pozícií v lietadle (pilot,bombometčík,strelci) - Switch to a next free combat post

pohľad cez bombardovací zameriavač - Bomb sight

vzdušné brzdy otvoriť/zatvoriť - Air Brakes on/off

Po nahodení motorov okamžite otvoriť naplno žalúzie motorov (od štartu až po vypnutie motorov fungujú všetky povely pre obidva motory - určite sa časom dostanem aj k jednotlivému ovládaniu, na začiatok je to však zbytočné). Klapky zatvorené, trim na cca +20%, nezabudnúť nastaviť nábeh vrtulí na 100% !!! Vraziť plný plyn a udržiavať priamy smer. Junkers má tendenciu kľučkovať, takže na začiatku je dobré pomôcť si brzdami, smerovka zaberá až neskôr , akonáhle sa zdvihne chvost je to už dobré. Po vzlete stúpať na plný plyn a čo najskorej (pri bezpečnej rýchlosti a výške) stiahnuť nábeh vrtulí na 75 % a plyn na cca 80% , inak veľmi rýchlo prehrejete a zadriete motory. Po nabraní rýchlosti manipulovať s chladením a nábehom podľa potreby, dobrým indikátorom je hodinová spotreba paliva, ktorú odčítate na budíkoch. Pri správnom vyvážení Junkers stúpa skoro sám - po ideálnom natrimovaní na určitej rýchlosti stúpa, po poklese rýchlosti letí rovno a po nabraní rýchlosti opäť stúpa bez toho, aby ste museli na niečo siahať. Bombardovací zameriavač a ovládanie dodám neskôr... ostatných poprosím pre prípadné ďalšie užitočné veci ktoré som neuviedol, napríklad ovládanie strelcov, ktoré som zatiaľ neriešil....
Letka_13/Algy

Vladis
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 1:58 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » Po Júl 08, 2019 5:45 am

Po nutnosti preistalovat system win, som stratil vsetky nastavenia (mal som to uplne prekopane).....a opatovne namapovanie ma az odradzalo od lietania :D ...tak odteraz sa snazim pre takyto pripad, co najmenej menit default klavesy.....samozrejme bez zmien to nejde
tu su default key https://forum.il2sturmovik.com/topic/51 ... ent-786186

p.s. zalozny subor ktovie ci vzdy pomoze, pretoze casom sa stale do hry pridavaju nove stroje a cas od casu pridaju aj klavesy napr nedavno start Me 262.
Letka_13/Vladis

Robo.
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 7:46 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » Po Júl 08, 2019 7:42 am

Ano, akurat som chcel napisat, ze to plati len kym nepride nova verzia.

Ja by som sa menit defaultne klavesy nebal, ale dal by som si potom svoj subor vzdy kamsi nabok ako zalohu - len treba zopakovat po kazdom patchi. Ak aj pribudne riadok (napr ta 262), tak to vadit nebude. Ja som si raz nechtiac nahral staru zalohu a slo to ok. Novsie riadky ostali bez zmeny.

Vladis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » Ut Júl 09, 2019 8:17 am

Som si nasiel chvilku casu, tak som vytvoril tabulku s udajmi pre lietadla BoX verzia 3.007, udaje su zobrate s oficialneho fora od Han-a, len na fore sa to tazsie porovnava, tak preto som vytvoril tuto jednoduchu tabulku.
https://drive.google.com/file/d/1LXIMyY ... sp=sharing
Letka_13/Vladis

Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Ut Júl 09, 2019 9:10 am

Super, vdaka!
Letka_13/Indy

Letka_13/Toci
Dátum registrácie: Ut Feb 21, 2017 8:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka_13/Toci » Ut Júl 09, 2019 12:53 pm

Tabulka je pekná, ale pár vecí mi nesedí podľa mojich testov. Napríklad, že g4 má lepšiu zátačku ako g2, alebo emil horšiu ako f4 - je to pri rýchlosti vraj 270, ale rád by som to testol znovu. A som sa uškrnul, ked som zbadal, že i16 ma rovnakú ako jak 1b. O rýchlostiach sa nejdem ani rozpisovať -hlavne červených lietadiel.
quid pro quo
www.aircombat.sk

Vladis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » Ut Júl 09, 2019 1:12 pm

Toci údaje sú ako uvádza Han, teda ako sú vzdialené realite alebo simulátoru neviem. Môžme potestovat...
....ps.teraz píšem s telefónu. Nevidím tabuľku ale pozri toci v tých 4 poznámkach čo je napísané....ele niečo sa mi zdá(niektoré stroje určite) ci G2 je zatacka pri Combat výkone (vyssi ani G2 nemá) a G4 pri emergency?!
Letka_13/Vladis

Robo.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » Ut Júl 09, 2019 1:52 pm

Letka_13/Toci napísal:
Ut Júl 09, 2019 12:53 pm
Tabulka je pekná, ale pár vecí mi nesedí podľa mojich testov. Napríklad, že g4 má lepšiu zátačku ako g2, alebo emil horšiu ako f4 - je to pri rýchlosti vraj 270, ale rád by som to testol znovu. A som sa uškrnul, ked som zbadal, že i16 ma rovnakú ako jak 1b. O rýchlostiach sa nejdem ani rozpisovať -hlavne červených lietadiel.
No tak G-4 musi mat zakonite lepsiu zatacku ako G-2 v hre. :!:
E-7 a F-4 je tiez spravne, v nulovej vyske je to ale skoro rovnake, ked sa prerataju veliciny. V 3000m uz je Emil kusok lepsi.

270km/h je tzv. corner speed, zhodou okolnosti maju vsetky Mezky rovnaku.

Porovnanie I-16 a Jak-1 je tiez urcte v poriadku, moze mat rovnaku zatacku, ale istotne pri o dost nizsej rychlosti (corner speed).

Robo.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » St Júl 10, 2019 7:42 am

Algy, pre Befka vseobecne este plati:

prepinanie ovladania vrtule automatika / manual - 1 cudlik
vrtula plus - 1 cudlik
vrtulka minus - 1 cudlik
klapky plus
klapky minus
podvozok hore / dole
svetlo v kokpite

Toto by si mohol dohodit aj do E-7 eventuelne, nech to je komplet

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných