BoX - uzivatelske skusenosti, strasti, slasti

mungo
Dátum registrácie: Po Feb 13, 2017 9:55 am
Kontaktovať užívateľa:

BoX - uzivatelske skusenosti, strasti, slasti

Príspevok od užívateľa mungo » Ne Júl 07, 2019 10:02 am

Takze par otazok do uvodu:
1. V com su najvyznamnejsie odlisnosti BoX voci staremu Ilovi?
Je tu zda sa o nieco iny engine management, neviem, nakolko su namodelovane lietadla ako objekty - ako velmi sa lamu na kusy a pod.

2. Ako s tym preboha lietate?
Vzal som Lagg, trim na plny nos dole a ta bestia aj tak tahala hore ako raketoplan. Nevraviac o zvysnych osach, takze po cca. 10 minutach letu som mal svalovicu, krc v zapasti a rovny let bol prakticky nemozny, pokusy dostat lietadlo do palebnej linie lepsie nekomentovat.

Robo.
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 7:46 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: BoX - uzivatelske skusenosti, strasti, slasti

Príspevok od užívateľa Robo. » Ne Júl 07, 2019 11:01 am

Je to presne ako stary Il, akurat ze uplne inaksie :mrgreen:

Princip je samozrejme stale rovnaky, dokonca aj najdolezitejsie klavesy nemenili /E a Ctrl + E/.

Kazde lietadlo ma iny charakter, trosku odlisny CEM. Trosku matuca je potreba namapovat si rovnake funkcie na ine klavesy, raz na os, raz na knofliky. Priklad je trim vyskovky...

Ako velmi sa lamu na kusy a podobne veci zistis najlepsie v praxi. Lietanie s vytrimovanym lietadlom je extremne dolezite, na LaGGu som podobne chovanie nezazil, da sa pekne natrimovat. Mas namapovany spravny trim? Pise ti vpravo na obrazovke zelenou ze trimujes a hodnotu v percentach?

https://www.youtube.com/watch?v=CxovZk-EfRo

Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Ne Júl 07, 2019 12:32 pm

V ruskych strojoch sa musis hrat aj s propeller pitch. Okrem Po-2. Radsej zacni s nemeckymi letunmi, ruske tancuju po zemi ako kozy.
Letka_13/Indy

Letka_13/Toci
Dátum registrácie: Ut Feb 21, 2017 8:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka_13/Toci » Ne Júl 07, 2019 12:50 pm

mungo napísal:
Ne Júl 07, 2019 10:02 am
Takze par otazok do uvodu:
1. V com su najvyznamnejsie odlisnosti BoX voci staremu Ilovi?
Je tu zda sa o nieco iny engine management, neviem, nakolko su namodelovane lietadla ako objekty - ako velmi sa lamu na kusy a pod.

2. Ako s tym preboha lietate?
Vzal som Lagg, trim na plny nos dole a ta bestia aj tak tahala hore ako raketoplan. Nevraviac o zvysnych osach, takze po cca. 10 minutach letu som mal svalovicu, krc v zapasti a rovny let bol prakticky nemozny, pokusy dostat lietadlo do palebnej linie lepsie nekomentovat.
ak máš FF sidewinder tam je to s trimovaním elevatoru inak - večer na ts poradíme
quid pro quo
www.aircombat.sk

mungo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mungo » Po Júl 08, 2019 11:15 am

Tak som mal vcera problem. Pri kazdom pokuse o spustenie misie (rozumej, kliknutie, po ktorom vas uz hodi na letisko do kokpitu) hra spadla do Windowsov. Ziadna chybova hlaska, nic.
Potom som skusil spustit tank: Nabehlo to. Lietadlo: Pad.
Restart nepomohol. A potom sa to zase rozbehlo.
Netusite niekto, co za problemy to mozu byt?

Idem urobit nejake hardwarove pokusy, ci sa tam nieco neobjavi ...

Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Po Júl 08, 2019 11:16 am

No, si prirodzeny tankista, to sa stava. Je nas viac.
Letka_13/Indy

mungo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mungo » St Júl 10, 2019 8:59 am

Nejaka rada, ako normalne rozchodit MS SW FF2 v hre? Pretoze ako som zbezne pohladal na fore hry, je to osina v prdeli.
- trim prakticky nefunguje, plny trim "nos dole" len o nieco malo zmensi silu, akou musim paku tlacit dopredu. A to prosim pekne aj pri startovnej rychlosti a bez klapiek, ero (akekolvek) tlaci rupak do kozmu ako sialene.
Ze ostatne trimy (ak su pritomne) su rovnako na milu Jarmilu moc neprekvapi. No dobre, na Stuke som kormidlo natrimoval na neutral ale to bol jediny pripad

- letel som v befku tlacil paku ako debil, ze som mal po 5 minutach svalovicu, a potom som zacal uvazovat, preco doprava tocim tak zlahka, ale nemam moc pohybu, do opacnej strany sialene tazko, ale cestujem tam pol sveta. Tak som zistoval, kde mi centruje paku. No a paka ma neutralnu polohu tak pol svetelneho roku vpravo a kus dozadu od realnej stredovej polohy. Pritom samozrejme skalibrovana je OK, kalibracia ukazuje spravne polohy, ked zobrazim krivku pohybu v hre, tak je jasne, ze aj tam jasne a spravne cita rozhah poloh.

Skusal som v hre vypnut Force Feedback, lenze vysledkom bolo, ze nevyplo FF, ktory som aj tak nijako nezaregistroval (strelba, vybracie atd.), ale vyplo mi "pruziny", takze som mal v ruke impotenta.

Btw., venoval som si tento kram a teraz riesim, ako ho vhodne nastavit. Skoda, ze hra nema rozne profily pre rozne lietadla, ako DCS. Celkovo sa mi to (hra) zda byt dalsi nedorobeny polotovar (nastavenie 1 osi na viacerych zariadeniach a nasledna nefunkcnost alebo inverzny pohyb voci normalnemu- to musel robit nejaky psychopat):
Obrázok

Letka13_Colonel
Dátum registrácie: Ne Feb 19, 2017 7:33 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka13_Colonel » St Júl 10, 2019 9:20 am

Vitaj v BoX....a to len začínaš.

Keď zistíš, že rôzne lietadlá majú rôzne povely na klapky, trimy a iné bežne používané hlúposti už v starom Ile -2...to len potom začneš nadávať. :D :lol:

A teraz nehovorím o tom, že klapky v starom ilovi išli na tri povely a tu musíš ťukať jak debil do klávesnice...,lobo OK realita otvárania klapiek bola iná a hlavne pomalšia. Hovorím o tom, že trebárs befko malo otvárnaie klapiek na kolečku......, ale v hre to na hotas potenciometer nedali....( v starom Ilovi boli trimy na Hotas....tu nie, len zopár......atď) a tak ťukáš a ťukáš ako ďateľ do klávesnice, či na tlačítko joya ( u mňa cez tlačítko joya sa aj klapky otvárajú ešte pomalšie ako na klávesninici...úplne naprd...drahý joy a funkcie skoro ani nepoužívam ) alebo hovorím o tom, že u jedného stroja máš klapky na jednom povele a trebárs u štuky či u Fw na inom povele...., asi aby sa to lepšie pamätalo.... :lol:
O chaose s chladičmi oleja, vody otváranie žaluzií na prívod vzduchu do motora ani nehovorím. He-111, Bf-110 inak, Pe-2....aťd.

Ale celkovo...., časom sa to dá zvládnuť a hlavne lietať stroje, ktoré máš už v ruke a naučené ohľadne povelov čo potrebuješ......také, že vyskúšam on-line neznámy stroj na to radšej hneď zabudni.

PS: nechci vedieť ako som nadával, keď som začínal.... :lol:

mungo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mungo » St Júl 10, 2019 12:24 pm

Vazne si myslis, ze uz nenadavam a to poriadne?
Tu hromadu nastaveni klaves, ktore znaju ako nastavenie toho isteho a este pre rozne lietadla som videl, takze ked mam chvilku nervy v poriadku, snazim sa dopatrat, co naozaj funguje a ako. Medzicasom znova a znova pustam hru, ktora rada bez varovania padne.
Ze spustenie klapiek trva 1/2 hodiny som uz zistil a ze su teda prakticky nepouzitelne - na lietadlach, ktore maju tuto podobu, kedze Il-2 ma myslim len 0 a 100%.

Ale ze FF joystick je takto dopraseny a nepouzitelny / handicapovany voci klasickej pruzinovke, to je "ina liga".

Robo.
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 7:46 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » St Júl 10, 2019 3:28 pm

Mungo mam ten isty joy a ide mi OK.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných