TAW (Tactical Air War)

Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: TAW (Tactical Air War)

Príspevok od užívateľa Indy » St Máj 15, 2019 10:45 pm

Tak sa nam to pekne vyriesilo, MS pre nas skoncili, mozme lietat.
Letka_13/Indy

Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » Pi Máj 17, 2019 3:37 pm

Nemôžme....nejde ani server, ani stránka TAW... zatiaľ...
Letka_13/Algy

Indy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Ne Máj 19, 2019 3:02 pm

Kami, pridaj ma do TAW letky, pls.
Letka_13/Indy

Letka_13/Toci
Dátum registrácie: Ut Feb 21, 2017 8:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka_13/Toci » Ne Máj 19, 2019 3:29 pm

Situácia na fronte sa nevyvíja dobre.Z dobre známych dôvodov/ slabé nem.kanóny/, dobrí piloti odišli k rusom.Za nemcov ostalo pár somárov a plno neznalých rokies v mezkoch. Nemecké vojská prestali útočiť na ciele,lebo sú ľahkou korisťou zdvojených letiek: byť vpredu v tabulke pre niektorých pilotov a letky vedie k lietaniu na oboch stranách a bonzovanie polohy lietadiel.
Týmto sa zakazuje:
1, lietať osamote
2,lietať nad nepriatelským územím
3, letieť spolu s neznamym /ani v prípade skupiny!/
4, neútočiť na Pešky!
snažiť sa dodržovať letové termíny streda ,nedela 21.00-24.00

ps : Keby sme za ten odlietaný čas len zásobovali, sme na 20-tom mieste. Koho by to ale bavilo?
Sú aj iné servre.

Teda dnes večer to skúsime zvrátiť!

edit: pridaný 4 bod.
Naposledy upravil/-a Letka_13/Toci v Ne Máj 19, 2019 9:01 pm, upravené celkom 1 krát.
quid pro quo
www.aircombat.sk

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » Ne Máj 19, 2019 4:21 pm

Prídem
Letka_13/Algy

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » St Máj 22, 2019 9:45 pm

Dnes zase výborný polet. Síce len tri štarty. Prvý len taký kondičný pred ukončením mapy.
Na novej mape štandardne vyberám blízky cieľ, bohužiaľ všetko ďaleko. Berieme všetci F-4 ky a stúpame nad naše tanky. Začíname hliadkovať vo výške okolo 5 km, keď sa však nič nedeje a Kami vidí dole útočiacich rusov ideme dole.... Kolotoč ako z "Clostermannovho Cirkusu". Počujem Indyho a Kamiho, ktorí už na niečo strieľajú.... Zbadám nad zemou odlietajúce lietadlo, vešiam sa za neho ale je ďaleko. Letí na východ neustále kľučkujúc. Dolietam ho - je to P-40. Pálim v zátačke, niečo možno dostal ale prelietavam za ním a stáčam sa. Kami už vidí streľbu a ide na pomoc. Znova útočím zozadu a znova v poslednej chvíli prudko zahýba. Zrejme zase strieľam mimo ale pri odlete vidím ako sa P-40 zakolíše pod prívalom olova.... "Zásah" hlási Kami. Rus ešte letí ale už prileta Indy.... Nasypal mu tam hádam všetko čo mal...P-40 sa stáťa a naráža do zeme.
Odlietam na záoad. Držím kurz, výšku tesne nad zemou a kontrolujem šestu, Nikde nikto. Po pravej ruke míňam horiacu dedinu keď Toci hlási Pešky priamo nad ňou, a hneď nato aj Šturmoviky. Chvíľu váham, ale nakoniec zatáčam doˇprava a letí tam. Vidím kontakt po ktorom strieľa flak - takže rus. Kus za ním 3-4 lietadlá v súboji. Stáčam sa za rusom - je to Šturmovik. Kľučkuje ale aj napriek tomu ho dobre zasahujem. A už je tu ak Kami, ktorý poňom strieľa. Po obrate sa znova blížim k nemu z ľavej strany a ešte vidím ako ho znova zasahuje Kami. Sypem do neho všetko aj z gunpodov...odlieza kusisko plechu, možno výškova a vzápätí vidím rozvinovať sa padák. Výbuch na zemi a ďalší zárez pre mňa, aj keď polienko priložil aj Kami a tuším aj Indy. Mierim domov a v poriadku pristávam.
Druhý raz už beriem 110-ku, Kami, Indy a Toci ma krijú v 109-kach. Za cieľ si vyberám pechotné postavenie severne od našich tankov. Hneď po štarte dávam kurz a vo výške 300 metrov navigujem podľa vizuálu. Prelietam dedinu, rieku a už vidím cieľ. Podarilo sa mi naletieť celkom dobre ale už z 300 metrov vidím prvý výstrely flaku, čo vôbec nie je dobré... A už cítim zásah...pravý motor poškodený, bočné sklo na pravej strane nahradili črepy. Odhadzujem bomby !!! 110-ka poskočí odľahčením a aj následkom ďalších zásahov. Svoje dostáva aj ľavý motor. Točím zátačku doľava nad naše územie a Indy stále hlási flak páliaci po mne. Záblesky výbuchov a kotúče dymu však značia, že som nemieril zle. Ale to ani oni. Snažím sa držať kurz, ale motory majú toho očividne dosť. Pokúšam sa aspoň trochu vystúpať ale po pár sekundách pravý motor zahrkoce a vrtuľa ostáva stáť. Ľavý ma teplotu už v červenom a po preletení rozsiahleho lesa je predo mnou práve dostatočne veľká čistina. Nešpekulujem sťahujem ľavý motor a o chvíľu už brucho rozrývam sneh, našťastie už na našej strany fronty.
Indy sa medzičasom zrazil s inou 109-kou, našťastie to odniesla len vrtuľa a aj on v poriadku pristál na našom území.
Pre tento večer ale šťastie už nepokúšam....
Letka_13/Algy

Kami
Dátum registrácie: St Dec 19, 2018 11:48 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kami » St Máj 22, 2019 10:24 pm

Dnes to bolo SUPER, za mňa zatiaľ náš najlepší spoločný polet na TAW. Pekne sa ukázala sila skupiny, dva zostrely, ďalšie tri stroje poškodené. Keby nám server nevyhodil Colonela tak verím, že by sme zaúradovali ešte výraznejšie. Gratulujem Algymu a Indymu k zostrelom a teším sa na ďalšie polety v tomto počte ;)

Indyho zostrel
Obrázok

Indy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Št Máj 23, 2019 7:12 am

Ma to atmosferu, aj pocas letov, ked sa nic neudeje.

Po zostrele P-40 a utoku na ila ma presil mezek od LuftGangsta (LG-Aion - Poliak), hned si vsimol svoju chybu a ospravedlnil sa. Nastastie ma Kami s Algym odprevadili a s poskodenym motorom som sa vratil domov.

Ten kontakt s druhym mezkom bol pri utoku na pesku, nastastie sa dalo doklzat na vlastne uzemie. Tiez to bol niekto z LG staffel (podla vypisu z logu utocil na to iste lietadlo ako ja znovu LG Aion), ale tentoraz som mal na tom svoj podiel viny.
Letka_13/Indy

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » Ne Máj 26, 2019 12:24 pm

Včera jeden z najzaújmavejších zostrelov na TAW.

Pripájam sa okolo 20:00, do konca mapy chýba asi 20 minút. Nič zaujímavé tak reku vezmem jeden zásobovací let kým pôjde nová mapa. Chyba hneď v úvode - v horúcom lete 1942 som sa narodilv zimnej kamufláži. Nevadí, opar a hmla nad zemou , nejako to dám. Naberám kurz k letisku, výška do 200 metrov. Let prebieha v poriadku, v diaľke už vidím stĺpy dymu nad naším letiskom. Chystám sa na pristátie, zrazu panika strelcov...rus je za nami. Tlačím sa čo najviac k zemi , sťahujem plyn na minimálku, vyhadzujem klapky s úmyslom dosadnúť na zem bez podvozku. A už zväzky striel lietajú okolo kabíny. Guľomety a kanóny mojich strelcov však odpovedajú... V trupe to zahrkoce, na ľavom krídle sa zablýska a vrtuľa ľavého motora ostáva stáť. Už nie je čo riešiť... prelietam nejakú strž a snažím sa ešte zdvihnúť čumák, aby som nezakopol o náprotivný svah. Strelci sú ticho, neviem či to už majú za sebou oni, alebo rus. Prelietam zráz, minimálna rýchlosť...čakám na dotyk so zemou... ešte dva metre.... "cink" !!!! KONIEC MAPY !!!! Neuveriteľné ... zo dva metre nad zemou... odsúdený na pristátie a taký pech. Navyše v štatistike sa dozvedám, že ruská stíhačka (P-40) sa porúčala do večných lovíšť spolu s pilotom... takže uznaný zostrel.
Nasledujú dva lety na Bf-109 (prvý F-4, druhý už G-2) spolu s Indym, nič sme však už nestretli a v poriadku pristáli na našich letiskách.
Letka_13/Algy

Vladis
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 1:58 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » Ne Máj 26, 2019 8:36 pm

Caute, dnes dobra konstalacia, chuti a casu, takze ze dnes po velmi dlhom case znova zaletim ....a prd....BoX chce aktualizaciu 3,9GB, takze nabuduce :)
Letka_13/Vladis

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných