Bojový denník / Správy z fronty

Vladis
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 1:58 pm
Kontaktovať užívateľa:

Bojový denník / Správy z fronty

Príspevok od užívateľa Vladis » Ut Feb 21, 2017 6:37 pm

Tak včera sa sa objavila Letka 13 nad zamrznutým Stalingradom. Vo dvojici s kukulom sme najprv sadli do Bf 109E-7 na "cvičný" let. Počasie mierna oblačnosť približne v 2000m, silný vietor, veľký mráz. Vystúpali sme do výšky pod oblačnosť a a dali sme kurz od letiska k našej kolóne cca do 20km, Takmer pri kolóne kukulo objavil kontakty a ani neviem ako sme sa dostali do súbojov s Ivanmi, hotový kolotoč. Za mnou sa stále vešala jedna La-5, nevenoval som jej až takú pozornosť, ako by som mal a preto mi dosť poškodila lietadlo...potom sa za lavočku zavesil další messer, snažil sa mi pomocť, no mne už nebolo pomoci, a práve naopak ten messer F-kový mi ešte to čo pridal do kožucha (podľa štatistiky)...takže velký náraz o zem a pre mna smrť. Kukulo tam ostal sám.
Ja som znova nahodil motor DB 601A, rovno po vzlete kurz ku kolone....zatiaľ kukulo nejak prežil, a snažili sme sa stretnuť čo sa nám aj podarilo, a znova sme sa dostali do súbojov, tento raz dostali kukula, podla štatistík sa premožiteľmi slali La-5 a I-16, ale prežil a bol zajatý.
Daľší let bol znova s E-7, a znova ku kolóne, kotrá bola asi tŕňom v oku ivanom.
Tento raz sme sa dostali do nezávideniahodnej situácie, ja som zbadal kontakty na našej 10tej v protismere....preletel nás jeden, dva, tri a štyri, a až za ním sa pustil kukulo a ja za mojim vedúcim, boli sme znova v kolotoči lietadiel, a tam dostali znova mňa a hneď po mne aj kukula, mojim premožiteľom bol Yak-1, a kukulovým Yak-1 a La-5, ale tento raz našťastie sme obaja mali úspešné núdzové pristátie na našej strane fronty. Po návrate na naše domovské letisko sme tento krát zobrali F-2, a to už bolo iný stroj. Obaja sme si hneď pri štarte cítili rozdiel výkonu DB a neskor pri lete pochvaľovali čistejšiu aerodynamiku a lepšie vlastnosti, Znova sme namierili ku kolóne, no počas cesty ju rusi stačili zničiť. Tak sme zvolili iný ciel, obranu tankových zoskupení na západe, boli ďalej a bolo treba aj prelet cez nepriateľské územie, no pre nás žiadny problém, ani neviem ako zrazu takmer 6000m takže to bol kľudný prelet a preto tu vznikli aj fotografie.
Po prílete do oblasti veliteľ dal príkaz vyklesať, tak sme vyklesali nad úroveň oblakov. Chvíľu sme krúžili a hľadali rusov. Ani už neviem kto zahliadol dole kontakt. Tak sme sa spustili za ním ...I-16....bolo to takmer prekvapenie, nevedel o nás, no veliteľ mal veľkú rýchlosť tak ho predletel, rus zbadal že je zle, tak stočil po hlave dole a potom už sme si ho s kukulom striedali ako šľapku. Hrali sme sa sním ako mačka s myšou...ale aj ta myš vedela prekvapiť keď mi neskôr poškodila chladenie. Veliteľ jej dal niečo ja som ju zo začiatku chcel prenechať veliteľovi ale potom keď mi poškodila chladenie som ju potom dorazil...Kedže som mal mašinu poškodenú, tak sme sa rozhodli pristáť na najbližšom našom letisku, no ale motor mi vysadil nejakých 10km od letiska...tak som znova núdzovo pristál a na letisko som prišiel peši. Veliteľ úspešne pristál.
Naša úspešnosť nieje veľká, ale zato zážitok bol veľký.

Tak tu je len par foto, nemali sme pri sebe propagandistického fotografa, možno nabudúce keď nás bude viac.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Letka_13/Vladis

Užívateľov profilový obrázok
Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bojový denník

Príspevok od užívateľa Algy » Ut Feb 21, 2017 7:27 pm

No pekne.... tieto reporty mi už chýbali...
Letka_13/Algy

Kukulo
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 5:21 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ut Feb 21, 2017 11:03 pm

Jako pise Vladis takto to bolo! Na moj dusu!

Velmi prijemne polietanie. S Emilmi to nebude jednoduche, ale ked ich dostaneme do ruky... :twisted: To je lietadlo pre Lava :!:

A Robo. ked naky skin z jeho skinfactory vypusti to bude teprf ten filing.
Letka_13/Kukulo

Kukulo
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 5:21 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ut Feb 21, 2017 11:30 pm

Aj neskam som skukol ako sa maju v Stalingrade. Nebudem popisovat ako som minul Jak, rozpraval sa s Indym a nechal furt plny plyn a uvaril motor... :roll:

Si sedim na letisku, rachot buchot a kudol dymu... To je tak ked nemaju haky...
Obrázok
Obrázok
Letka_13/Kukulo

Vladis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » St Feb 22, 2017 6:47 am

:-) no háky zatiaľ niesu ....Tuším si mal znova Emila, nabudúce môžme dať poprípade nejakú bitevničinu sním.
Letka_13/Vladis

Vladis
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » Po Sep 04, 2017 10:56 pm

Dnesny polet nad Kubanou v zostave Indy, Toci a ja.

1. let - ruske stroje letia k Novorossijsk
Obrázok
2. let - nemecke stroje letia nad Kaukaz (mozno Elbrus ...ak je na mape, ale tam sa mam nepodarilo doletiet :D )
Obrázok
3. boj PzIII vs T34 vs Il-2 ale toto som uz nefotil, to bol pozemny tankisticky masaker.
Letka_13/Vladis

Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Ut Sep 05, 2017 8:19 am

Dobre to bolo, aj tankova bitka nakoniec. 2x panzer III (ja s Vladisom) vs sturmovik (Toci). Nakoniec sme ho obklucili a rozstrielali z bezprostrednej blizkosti. Padol do pasce.
Letka_13/Indy

Letka_13/Toci
Dátum registrácie: Ut Feb 21, 2017 8:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka_13/Toci » Ut Sep 05, 2017 2:29 pm

Naposledy upravil/-a Letka_13/Toci v St Sep 06, 2017 1:57 pm, upravené celkom 3 krát.
quid pro quo
www.aircombat.sk

Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Ut Sep 05, 2017 4:11 pm

Letka_13/Toci napísal:
Ut Sep 05, 2017 2:29 pm
sviňe!
...
Toci spristupni tie obrazky, asi si nepovolil zdielanie.
Letka_13/Indy

Letka_13/Toci
Dátum registrácie: Ut Feb 21, 2017 8:08 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka_13/Toci » Ut Sep 05, 2017 6:52 pm

však som to spravil ako si ma to učil a zdielanie je povolene...
cely album https://goo.gl/photos/LqLty8NBXcKyuDXP7
zase mi v boske nejde Fraps :roll:
nainštaloval som najnovší a už ide
quid pro quo
www.aircombat.sk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných