Moje lietadlá 1/72

mungo
Dátum registrácie: Po Feb 13, 2017 9:55 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Moje lietadlá 1/72

Príspevok od užívateľa mungo » St Sep 20, 2017 12:59 pm

miro napísal:
Št Aug 24, 2017 4:48 pm
Indy - hej, vystavujem ich len vo vitrínke a niektoré s najmilosrdnejšími fotkami aj tu. Inak vitrínku mám veľmi strategicky umiestnenú v tmavom kúte bez osvetlenia, takže v reáli v nej vidno ešte menej kopancov ako na fotkách. :)

Mike - ja sa tiež niekedy nechám rád rozmaznať, napríklad taký MiG-15 od Eduardu sa staval sám. Ale niektoré staré modely sú stále pekné, navyše som na nich vyrastal. Teraz z takej nostalgie robím Hurricana od Smeru, čo je tiež prebalený Heller. Staval som ho ako decko za socíku a bol to môj vôbec prvý model "západnej" stíhačky. Keď som teraz robil tieto staré Hellery, tak ma chytil záchvat nostalgie a išiel som si toho Hurricana kúpiť znovu za celé 4 eurá!
Ten starý model z detstva už dávno nemám, ale v pivnici som vyhrabal krabicu z neho. Má nádhernú akčnú kresbu...

Obrázok
Tak tento kusok asi este kdesi mam. S chybajucim spatnym zrkadlom, zahmlenym prekrytom kabiny, ulomenym listom vrtule, striebriacim obtlackom na jednej strane a pod. Ale staval sa dobre, oproti KP-ckam, ktore bolo potrebne snad tesat dlatom - obcas.
Mam fajn spomienky na stavbu, ked som pri lepeni natrhol obtlacok, alebo pri kamuflazovani si povedal, ze vsak zmiesam hlinik s ciernou, ked lietadlo bolo cierne na hlinikovom zaklade (ja viem ... dnes ... aj platno). Vysledok bol ... zaujimavy. Odfarboval som to spinavym riedidlom, v ktorom som pral stetce.
Zaujimave je, ze aj ked som to natieral Unikolkou (teoreticky som mal ciernu Revell/Hu), tak ten povrch bol aj s mojimi lavejsimi rukami vcelku jednoliaty. A drzal. Vziat dnes niektore legendarne akryly (Vallejo "na stetec"), tak dam n vrstiev a aj tak tam stetec bude vidno a polezie to dole ako latexova rukavica (vysledok z natierania sprostej gumovej obruce).

Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » St Sep 20, 2017 2:57 pm

KP modely sa zasadne natierali unikolkami.
Letka_13/Indy

mungo
Dátum registrácie: Po Feb 13, 2017 9:55 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mungo » Št Sep 21, 2017 11:49 am

Indy napísal:
St Sep 20, 2017 2:57 pm
KP modely sa zasadne natierali unikolkami.
Ja som ich zelenou natrel aj 1/72 Isaka od Revell-u ...

Indy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Št Sep 21, 2017 12:43 pm

To sa moze. Ale natriet KP model revelkou by bolo kacirstvo.
Letka_13/Indy

miro
Dátum registrácie: St Aug 23, 2017 3:03 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro » Št Sep 28, 2017 9:01 pm

Robo - díky!

Mungo - s Unicolkami som si tiež užil. Môj prvý model bol Albatros od KP a natrel som ho striebornou takou hrubou vrstvou, že sa potom odlúpila ako taká guma a bola v nej otlačená kompletná paneláž... :-)

Indy - práve som sa dopustil kacírstva. Mám tu rozostavanú Aviu BH-21 od KP a natrel som ju červenou od Revellu. :-)

Obrázok

Obrázok

Indy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Pi Sep 29, 2017 8:12 am

To nic. Ja som tiez zhresil. Natrel som S-16 revelkou.
Letka_13/Indy

miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro » Po Okt 02, 2017 7:25 pm

Ďalší čerstvo dokončený kúsok od Směru (pôvodne Heller). Kúpené ešte v roku 1988 za 22 Kčs. Teraz som to vytiahol z pivnice a postavil. Len marking je trochu iný. :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Indy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Po Okt 02, 2017 8:33 pm

Mas dobru pivnicu.
Letka_13/Indy

miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro » So Nov 04, 2017 11:50 am

Tak zase jeden starší nostalgický kúsok. Keď som mal 9 rokov, mama so sestrou mi na narodeniny kúpili Albatrosa od KP. Bol to môj prvý model a dopadol dosť zle. :) Natrel som ho striebornou Unicolkou takou hrubou vrstvou, že nikdy poriadne nezaschla a po čase som z neho odlupoval také gumové plásty tej farby.

Keď som teraz videl túto krabičku za euro, tak som nezaváhal ani na chvíľku a Albíka od KP som si postavil opäť. Moc som sa s ním nebabral, ale aj tak dopadol o kúsok lepšie, ako pred rokmi. Minimálne farba sa zatiaľ neodlupuje. :-) Použil som nálepky na ghanské letectvo, nech je to trochu exotické.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miro » Po Jan 01, 2018 5:19 pm

Pred koncom minulého roka som dokončil pár kúskov.

Bloch MB.210 / Heller - Španielske republikánske letectvo, 1936

Obrázok

Potez 540 / Směr (Heller) - Španielske republikánske letectvo, 1936

Obrázok

Obrázok

Hawker Hurricane Mk. IIc / Směr (Heller) - Egyptské kráľovské letectvo, 1944

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní