Operácia Torch - Oran 1942

Užívateľov profilový obrázok
TozziFan
Dátum registrácie: Ut Apr 11, 2017 10:47 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Operácia Torch - Oran 1942

Príspevok od užívateľa TozziFan » Št Dec 28, 2017 9:28 pm

Letím za frantíky. Prosím ke klukům do D.520.

Kukulo
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 5:21 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kukulo » Pi Dec 29, 2017 12:10 am

Briefingy na ostru akciu postnute v skytych vlaknach!
Letka_13/Kukulo

erichos
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 9:08 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa erichos » Pi Dec 29, 2017 3:37 pm

Kukulo, dnes sa mi ozval OREL_Chirurg, že nakoniec je doma a môže letieť, šiel by za modrých, prispôsobí sa situácii či už ako bomber alebo stíhač, modpack má vyskúšaný na tréningovom serveri.

Kukulo
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 5:21 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kukulo » Pi Dec 29, 2017 6:45 pm

Super. Uz mu asi nebudem posielat briefing. Instruujete si ho asi sami. Tesim sa 8-)
Letka_13/Kukulo

Nik
Dátum registrácie: St Dec 27, 2017 8:36 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nik » So Dec 30, 2017 10:50 am

Děkujem všem organizátorům za včerejší akci! I přes četné technické problémy jsem rád že jsme se opět sešli v tak hojném počtu!

Raport z prvního letu 801. sq Seafirů Ib

Náš roj jemuž jsem velel nakonec odstartoval jako poslední ve tříčlenném složení Nik - Judas - Bumbac. Po jednom okruhu nad naší domovskou letadlovkou jsme se seskupili a letěli zhruba kursem 160 směrem k pobřeží, naším cílem bylo volné stíhání nad Oran. Mírně jsme nabírali výšku a šetřili palivo co nejekonomičtějším letovým režimem. Po nějaké době jsem spatřil spoustu dotů na jedenácté hodině o hodně výš, na plný výkon jsme tedy v mírné pravé stoupavé zatáčce začali nabírat výšku. Měl jsem podezření že to jsou rychle se seskupivší Bostony letící na naše lodě, pak mi ale došlo že se jedná spíš o naše Albacore, i vzhledem k tomu že letěli směrem na jih. Skutečně to byli naši doprovázení čtyřmi Seafiry IIc od 807. sq. Chvilku jsme je doprovázeli, poté jsme už spatřili pobřeží s charakteristickým velkým jezerem a tak jsme letěli napřed pročistit terén. V okolí Oran a velkého jezera bylo úplně pusto, záhy Albacore zahájili útok a my je z převýšení kryli. V ten okamžik nám hlásila letka Hurricanů, že naše letadlové lodě byly napadeny, rozhodli jsme se tedy že poletíme od pobřeží kursem na sever a pokusíme se zachytit vracející se nepřátelskou útočnou vlnu. Ve stejnou chvíli se ovšem probudil i nepřítel nad Oran, naše Albacore byly napadeny, a tak začal klasický dogfightový souboj mezi našemi dvěma Seafirovými roji a letkou Dewoitinek, který se postupně přesunul až do nulové výšky. Byl jsem svědkem sestřelu jedné z Dewoitinek Seafirem z 807. sq, Bumbac z našeho roje také sestřelil jednu, po chvíli jsem zapálil těsně nad zemí v krátkém manévrovém souboji i já jednoho francouze, který zřejmě nestačil vyskočit. Bumbac byl sám zasažen, s čadícím strojem se pokusil o návrat k našim lodím, ale těsně u pobřeží byl doražen nějakým dvoumotorovým strojem, zřejmě Bostonem, a tak po přistání na vodu přišel vhod nafukovací člun. Po Judasovi se také slehla zem. Sám jsem se dostal do reje s jinými Bostony, které zřejmě buď zrovna odstartovaly, nebo se naopak vraceli domů. Byl jsem ve velké výšce v oblasti Oran a velkého jezere, pod sebou jsem viděl letku zhruba šesti až osmi Bostonů, které letěli v kruhu a které si i sami na mě pokusili vystřelit. Ač jsem měl výhodnou pozici pro rychlý útok z převýšení, neměl jsem úplně chuť se do takového kousku pouštět, protože se mi to celé trochu sekalo zřejmě k velké hustotě provozu letadel a flaků. Navíc jsem si všiml nově se vylíhnuvších Dewoitinek, které se za mnou začali sápat. Rozhodl jsem se stáhnout se nad moře kursem 330, s tím že si nastoupám a zároveň se mi to tolik nebude trhat a budu se moci pustit s větší kuráži do souboje. Můj plán skutečně vyšel, za chvíli jsem už tahal jednu Dewoitanku pěkně za sebou mimo flak, a stočil jsem střemhlav za ní. Ta obrátila kursem na své pobřeží a trochu vytratila výšku, letěla dál rovně, ale já jí byl stále v patách. Zřejmě netušila že jí stále sleduji, když jsem byl dostatečně blízko, spustil jsem palbu, zřejmě jsem jí zasáhl, ale žádný dým nebyl viděl, přepadla po levém křídle dolů a víc jsem se o ní nezajímal - měla v okolí nejméně dvě kamarádky, navíc mi došly kanony. Rozhodl jsem se vrátit na svou domovskou letadlovou loď, nasadil jsem kurs 310 - 330 a letěl za nosem. Stále jsem měl pocit že někdo letí od pobřeží za mnou, ale věřil jsem že mám převahu energie a moc jsem se tím neznepokojoval, prostě jsem letěl za nosem. Nervózní jsem byl spíš z toho, že moje základna mi pořád nehlásila kurs domů. Když už jsem byl v oblasti, o které jsem tušil že by mohla být zhruba místem odkud jsem vzlétl, něco kolem mě zahučelo - a vzhledem k tomu že to nestřílelo, usoudil jsem že to byl nějaký Seafire, který si mě letěl prohlédnout. Já jsem dál marně hledal svou loď a co deset vteřin žádal o zaměření. Bez odpovědi. Nakonec jsem se rozhodl zorientovat se podle pobřeží, doletěl jsem od moře kursem 270 - 240 k charakteristickému cípu pevniny, od kterého by to měl být kousek. Vzhledem k tomu že ani potom jsem nad otevřeným mořem loď nenašel, požádal jsem kluky z naší letky, aby mi letěli naproti a pokusili se mě za ručičku dovézt domů, vzhledem k tomu že moje vysílačka prostě vypověděla službu a já vůbec netušil kam naše letadlovka odplula. Po dlouhém letu jsem se skutečně setkal u cípu shledal s naším Seafirem a letěli jsme tak spolu směrem domů. Bohužel letadlové lodě byly tak vzdálené a já letěl už tak dlouho, že mi nakonec prostě zhasl motor a já byl nucen sednout na hladinu moře, aniž bych vůbec lodě spatřil. Konec mise jsem tak i já strávil v člunu.

Výsledná bilance 801. sq Seafire Ib:

Nik
1x Dewoitine D-520 sestřelená
1x Dewoitine D-520 pravděpodobně sestřelená

Bumbac
1x Dewoitine D-520 sestřelená

Celkem naše letka sestřelila 2 letadla a 1 sestřelila pravděpodobně. Žádný z našich strojů se nevrátil zpátky na domovskou loď. Ztratili jsme všechny 3 letadla a 2 piloty. 1 pilot nezvěstný a 1 zajatý. 1 zachráněn z moře a dopraven zpátky na domovskou loď.

erichos
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 9:08 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa erichos » So Dec 30, 2017 12:50 pm

Ahoj,
tu sú linky na celkové aj individuálne štatistiky pilotov:

Operation Torch

Piloti

Mapa celkovo

Niektoré údaje ale treba pozrieť vo viacerých vláknach štatistík lebo nie sú vždy presné, ale o to nám dúfam ani nikomu nešlo lietať kvôli štatistike a osobnému skóre. V osobných štatistikách sú zahrnuté všetky posledné špeciálky, ktoré pilot letel, pozerajte teda svoje posledné lety podľa dátumu a typu lietadla.

Pripájam eventlog.lst z akcie, pričom na konci súboru máte čísla lodí tak ako boli v .mis súbore:
enentlog_ORAN.lst

Letu zdar.

TozziFan
Dátum registrácie: Ut Apr 11, 2017 10:47 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa TozziFan » So Dec 30, 2017 2:29 pm

Ha, tak jsem napsal elaborát a po zběžné kontrole statistik jsem zjistil, že si pamatuji jen něco a to lepší :lol: . Musím to upravit a pak to postnu.
OZZY a ALEXI, nemáte nějaké nahrané tracky z akce?

311_Vont
Dátum registrácie: So Nov 25, 2017 2:42 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa 311_Vont » So Dec 30, 2017 2:58 pm

Debriefing z 1. akce 822. perutě Letadlové lodi HMS Furious

Oran 1942

Je 8. listopad roku 1942 palubní hodiny mého stroje ukazují 7 hodin ráno. Z moře se zvedá mlha a vytváří neproniknutelné kouřmo. Jsem rád, že vidím aspoň konec paluby naší lodi HMS Furious. Na palubě je zatím namačkáno 6 letadel Fairey Albacore se čtyřmi 500 lb. Pumami pod křídly.
Stojím jako druhý na pravé části paluby za velitelem perutě Martem. Křídla jsem už rozložil a ohřívám motor. V mořském vzduchu se mísí pachy benzínu, potu a levné kolínské. Vlevo stojí Liboch za mnou Matylda, Upír, Batoh a ve výtahu ještě musí čekat Magot, protože na palubě už není místo. Naším cílem je podpora vyloďovacích vojsk v oblasti Oranu.
Konečně dostáváme pokyn ke staru, dávám pokyn k odstranění klínů a pozoruji velitelův stroj, jakmile se pohne, přidávám plyn a rozjíždím se za ním. Po odpoutání hlásím „paluba volná“ je to však zbytečné všech šest strojů odstartovalo jako jeden a rychle se formuje v levé zatáčce nad lodí. Mechanici rychle připraví Magotův stroj ke startu a vzápětí už k nám stoupá a řadí se taky do formace.
V éteru zazní hlášení, že 822. je po startu a nabírá kurs 140
Během letu k pobřeží se nic zvláštního neděje a dosahujeme ho celkem brzy. Po chvilce někdo z naší skupiny zpozoruje silnici pravděpodobně směřující k Oranu a také obrané pozice nepřítele. Mart vydává rozkaz k útoku. Formace se rozdělí a každý si vybírá cíl k útoku. Skláním nos letounu a přiškrtím plyn, v mém zaměřovači roste jedna z mnohých obraných pozic nepřítele. Trasírky střel všech barev létají kolem mého stroje a tak si říkám, že je čas vypadnout tisknu odhoz bomb a vybírám dive v mírné levé zatáčce. Ohlížím se přes rameno a sleduji výsledek bombardování. Pozoruji tři velké exploze a následně bojiště zakrývá hustý kouř. Odhoz ostatních letadel je dílem okamžiku a tak ustupujeme směrem k pobřeží. Během této akce jsme přišli o jeden stroj pilotovaný Upírem. Ve čtyřčlenné skupince se vracíme zpět k lodím kursem 330 ve složení Mart, Vont, Liboch a Matylda. Batoh s Magotem se trochu opožďují a ztrácí s námi kontakt. Chvilku po té Libochovi začíná vypovídat službu jeho poškozený motor a je nucen sednout na vodu, to se k nám už připojuje Batoh, Magot je stále nezvěstný.
Po nekonečném bloudění nad mořem a slepém následování nesmyslných kursů objevujeme samostatně plující letadlovou loď, kterou kryje jeden seahurricane asi Tclaw. V tu dobu se k nám dostává zprava, že jedna z našich lodí byla potopena nejspíš HMS Biter. Vyhodnotili jsme, že jsme u zásobovací letadlové lodi a tak jsme pokračovali v odesílání žádostí o zaslání kursu k HMS Furious. Po mnohaminutovém bloudění a opětovném následování přijatých hlášení konečně nalézáme naši loď. Rozbíhá se kolotoč okruhů a přistání, já sám jsem dvakrát dlouhý a jednou moc rychlý. Proklínám smůlu, že v tréninku jsem sedl na první dobrou a jdu znovu na okruh. Rovnám, na finále. Vyklesávám a řídím se podle kouřů, podrovnávám, už je to dobré, už vidím antény a najednou je tma….

Výsledky první mise:
Mart – přistál
Matylda – přistál
Batoh – přistál
Vont – KIA – havárie při přistání
Liboch – MIA – nouzově přistál na moři
Magot – MIA – přistál na pobřeží, pravděpodobně zajat
Upír – KIA – sestřelen flakem

Nároky doplní každý sám.
Vont – viděl jsem po zásahu hořet obrané pozice nepřítele pravděpodobně jen budovy možná nějaká technika.

Debriefing z druhého náletu přenechám Martovi
Obrázok
...páteř snadno křupne, když se na ní dupne...

311_Vont
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa 311_Vont » So Dec 30, 2017 3:00 pm

TozziFan napísal:
So Dec 30, 2017 2:29 pm
Ha, tak jsem napsal elaborát a po zběžné kontrole statistik jsem zjistil, že si pamatuji jen něco a to lepší :lol: . Musím to upravit a pak to postnu.
OZZY a ALEXI, nemáte nějaké nahrané tracky z akce?
To jsi měl Tozzi poslat originál tak jak jsi to cítil po akci ;)
Obrázok

311_Vont
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa 311_Vont » So Dec 30, 2017 6:30 pm

Děkuji všem autorům za parádní a nevšední zážitek, já si to moc užil. Super akce díky kluci
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných