Lietanie na Orloch

Zákaldné info, verzie, downloady, projekty
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Lietanie na Orloch

Príspevok od užívateľa Algy » Ut Mar 21, 2017 10:20 pm

...po dlhom čase teda nejaký report...

...tri dni po sebe som sa pripojil na ORLOV, nedeľa, pondelok cca po 10 hráčov, dnes už pomenej. V nedeľu som dostal strašne na držku....všetko som robil zle.
To včera to už bolo o dosť lepšie... na Monte Cassine som najskôr z Lightningom zrovnal zo zemou kláštor a bezpečne sa vrátil domov, potom som zobral Spita a vybral sa nad pláže. Pri prvom lete som vymákol Bf-110 útočiacu na lode a rozdal som si to s jej strelcom. Dobre mieril papľuh, ale nakoniec elegantne zašiel pod vodu. Pri druhom lete som útočil na jedného fokáča, ktorý išiel dole pomerne rýchlo, vzápätí tam však bola 109-ka, a chlapík lietal omnoho lepšie ako som ja strieľal. STRAŠNÉ !!! Najprv mimo, potom vedľa.... a potom fakt len tesne tesne.... vedľa . Nakoniec sa mi ho podarilo udolať, aj keď medzitám sa do neho trafili aj dvaja náhodne okoloidúci červení.
Na záver som opäť zobral Lightninga a rozmlátil všetko čo zostalo z kláštora ešte raz.

Namlsaný včerajškom som dnes zase vyhnal decká do postele a žhavil comp. Bohužiaľ len asi 5 ľudí a jedna z nejneobľúbenejších máp. Kedysi sa to tuším volalo "Rokycany" , teraz je to "Nad Odrou" 45-rok. Po včerajšom zalietaní zase beriem dvojtrupý blesk, nakladám - čo uvezie a švihám nad ciele. Prvý je už statočne rozobratý a tak mierim do hĺbky modrého územia sprevádzaný Tempestom. Ten po chvíli inkasuje zásah flakom a strašne dymiac mieri domov. Dolietam k cieľu...mesto, nejaká továreň a letisko. Na letisku nič moc, ale z 2000 metrového strmhlavého letu púšťam jednu tisícku na jednu stojánku... BÁC -a nič!!! Prístrešky boli prázdne....! tak nič... hore a ešte raz dokola a asi tri lietadlá sa vyparili po druhej tisícke.. Na ploche je už len zopár sólo kolovrátkov a tak kukám na mesto - niečo tam snáď bude? Na kraji dymí nákladný vláčik a dvoma raketami polovičku vyhadzujem do luftu. Vtedy zbadám väčší vlak na nádvorí blízkej továrne. Nalietavam a šššš... rakety letia... BOOOM !!! Rana jak hovado, krídla sú v riti a vzápätí sa rozbíjam asi 300 metronv za miestom, kde pôvodne stál ten muničák!!! Následkom výbuchu sa očividne otriaslo aj PC, pretože šturm zamrzol a ďalších 10 minút som ho oživoval.
Stihol som ešte jeden štart pri ktorom som útočil na modré letisko a tentokrát poslal do neba viacero delostrelcov aj s ich laufami. Okrem toho sa mi ani neviem ako podarilo dať jedného modrého. Predpokladám, že sa asi narodil nikde na ploche tesne pred tým, ako to tam buchlo, pretože mi ho napísalo v momente, keď som nalietaval na ďalší útok. Doma som už nepristál nakoľko skončila mapa.
Nabehla Afrika 1943. Oproti mne jediný modrý, a ja po úspechoch s Lajťasom beriem ďalšieho, tentoraz s dvoma päťstovkami a šiestimi raketami 4,5. Modrý štartuje z letiska oproti a naše ciele sú tesne pri sebe. Preto nestúpam a letím tesne nad zemou, držiac sa bokom od môjho cieľa. Keby som vedel, že tam priletí, tak to lepšie nevyjde !!! Stúpam tesne nad zemou kopírujúc úpätie svahu, keď rovno na mojej jedenástke prelieta tučná stodesiatka na protikurze. Narvem plný plyn a ľavou zátačkou sa vešiam pod neho. Chlapík ma nevidí. Boha čo teraz.?? Päťstovky aj rakety mám stále pod bachorom, ale aj tak ho dostúpavam. Spomeniem si na Colonela.... "bomby nezahodím ani bohovy!!!" Strelec v 110-ke asi drichme a netúžim po tom, aby som ho zobudil. Naťahuje Lightninga a nechávam 110-ku vletieť do zameriavača... DRRRRRR..... vidím len chvíľočku ako sa z nej zaprášilo a hneď mi mizne pod čumákom. Tlačím nos dolu, točím pravú a hľadám stodesiatku. Ťažkopádne sa nakláňa a to čo pokladám za padajúce trosky sú v skutočnosti bomby. Ovešaný ako stromšek točím za ňou a vidím, že to musela riadne schytať, pretože ani bez bômb nedokáže riadne stúpať a točiť. S predstihom jej dávam ďalšiu dávku a hneď aj schytávam prvé zásahy od strelca. prelietam nad ňou, ale aj ja som už vytratil energiu a Lajťas sa začína v zátačkách otriasať. Ešte raz som ho ošil deflekčne, ale jeho strelec mi znefunkčnil časť zbraní, takže ešte letí. Chcem pred neho do zeme poslať raketu, pretože je len tesne nad ňou, ale miesto rakety omylom odhadzujem bombu! Ešteže má oneskorenie 4 sekundy!! Nakoniec ho ešte asi dvakrát zasahujem a pri ďalšej zátačke stráca rýchlosť a padá na zem. Vraciam sa nad cieľ a poslednou bombou a raketami likvidujem niekoľko kanónov Afrikakorpsu, a potom už len domov...
Letka_13/Algy

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie na Orloch

Príspevok od užívateľa Algy » Po Júl 24, 2017 1:00 pm

... v stredu niekedy po 21:00 sa pokúsim dostať na Orlov..... pripojí sa niekto ???
Letka_13/Algy

Mike
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 7:35 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mike » Po Júl 24, 2017 6:57 pm

+1
Oneň nemožno zabaliť do papiera ...

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » St Sep 13, 2017 9:27 pm

Dnes náhodné stretnutie s Colonelom a super polet v trojici aj s Batohom. Na začiatku s Colonelom (Jak-neviemkoľký) v La-5FN nad Slovenskom nádherný asi 10 minútový súboj v stratosfére najprv s jednou a potom s dvojicou Bf-109G10. Zmierlivá remíza, kedy sa po dlhom taktickom menévrovaní v podstate nikto nedostal k riadnej streľbe. Naše motory však na tie nemecké nestačili a nakoniec sme sa navzájom stratili na pozadí zeme. Následne sme rozbili formáciu He-111 (3 zostrelené).
V nasledujúcom lete Dušan zistil, že mu matankovali nejaké sračky, a tak mu to vôbec neletelo. Napriek tomu sa nám podarilo vymanévrovať a zostreliť jeden Bf-109.
Potom sme si vybrali slabú chvíľku a sedlajúc La-5FN, sme doťahovali štvoricu Heinklov... Dušan už má prvého v kríži a predstavuje si plamene, ktoré z neho šľahajú, keď tu zisťuje, že si predstavovať nič nemusí..., že plamene ozaj šľahajú, ale kurwa blízko. Ja som už len z pozície čísla videl, ako sa ponad jeho rozpadajúcu sa Lavočku prehnal Hans-assi :oops: :oops: :oops: . Následne som mu šiel na hedon a podarilo sa mi pravým krídlom odraziť mu výškovku tak, že musel vyskočiť. Škoda, ža až asi p 5. minútach. Ja som sa medzitým už vrátil pešo na letisko a stihol odštartovať.
Už v trojici s Batohom sme rozmlátili ďalšiu skupinu Heinkelov a posledný krát pristáli na Rohoznej.
Na začiatku operácie Pedestal boli nejaké hlasy, že ideme spať, tie sme však úspešne zahnali. V A-20 sme odštartovali ma útok proti lodiam. Colonel a Batoh útočili žabkami, ale aj tak im to prd pomohlo a dostali ich. Ja som útočil z výšky, pretože Indyho príbuzný, ktorý robí mechanika mi nahovno nastavil detonátory :roll: . Netrafil som nič ale pri spiatočnom lete som zostrelil jedného taliána a druhý zostrelil mňa. Takže sranda.
Potom som ešte v Spitfire zničil jednu Macchinu a išiel spať.... Batoh s Colonelom, ešte asi lietajú doteraz, lebo som povedal, že ráno netreba stávať, veď je dovolenka...
Letka_13/Algy

veikso
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 8:15 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa veikso » Št Sep 14, 2017 7:02 am

S Hans-Assim jedině na headon! :mrgreen:
To musí bavit!

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » St Okt 17, 2018 5:28 pm

info z fóra Letky Orel...

V piatok 19.10. spoločný polet Orlíci aj spriatelené letky aj všetci ostatní ktorí si chcú teamovo zalietať. Zhruba od 20.30 na TSku.
Letka_13/Algy

Algy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » So Okt 20, 2018 8:43 am

Super polet...26 pilotov na jednom serveri som už dávno nevidel. Sedel som pri tom skoro do polnoci !!!
Letka_13/Algy

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný