TrackIR 4 a WinXP prestali komunikovať

Letka13_Colonel
Dátum registrácie: Ne Feb 19, 2017 7:33 pm
Kontaktovať užívateľa:

TrackIR 4 a WinXP prestali komunikovať

Príspevok od užívateľa Letka13_Colonel » Ut Aug 15, 2017 6:12 pm

Ahojte,
som mierne povedené viac ako 14 dní "odstavený" od on-line lietania, lebo môj PC s Win XP a TrackIR4 si zrazu začali robiť čo ani chcú.

Predminulý týždeň som si pri jednom zapnutí môjho staručkého PC všimol, že zrazu vypisuje hlášku o tom, že WinXP detekuje nový hardaware a potrebuje jeho inštaláciu.Ten nový hardware bol môj TrackIR4 na ktorom frčím už vyše 12 rokov bez problémov.
Prednedávnom sa mi niečo podobné už stalo, ale vtedy to vyriešilo vrazenie originalného inštalačného CD na TRackIR a hardware si XP zdetekovalo a automaticky nainštalovalo, dokonca zachovalo aj moje pôvodné profily nastavenia TrackIRu. V inom prípade sa mi stalo, že TrackIR prestal pracovať a pomohlo vytiahnutie a zasunutie koncovky do USB portu.

Vraví sa, že všetko je raz prvý krát, a tentoraz osvedčené finty nezabrali !!!.

Odteraz mám asi nejako upravený WIN XP po nejakom upgrade, alebo to spôsobil upgrade Javy....skrátka nejaká zmena, čo nie a nie detekovať TrackIR4.
Skúsil som aj obnovenie PC z bodu obnovy, ale žiaľ tam vypisuje, že nie je možné obnoviť do pôvodného stavu.
WinXP a všetky programy bežia....,ale TrackIR mi vytrvalo odoláva.

Z rodinných dôvodov som nemal možnosť nad tým laborovať ( bol som 13 dní mimo domu u rodičov), ale teraz by som to rád vyriešil. Žiaľ, stránky TrackIRu akoby na podporu 4-ky už zabudli a ani v downloadoch som nenašiel staršie drivery pre TrackIR 4. Všade TrackIR 5 pre Win 7 a vyššie - čo nerieši môj problém na Win XP.

Má niekto z Vás nejaký nápad ako a čím tento problém vyriešiť ? ( Okrem preinštalácie na WIN 7 a kúpenia nového TrackIR5...... :lol: )
Predpokladám, že to bude niečo s nejakým driverom pre USB port v kombinácii pre TRackIR4.

Za rady a nápady vopred ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 8:15 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: TrackIR 4 a WinXP prestali komunikovať

Príspevok od užívateľa veikso » Ut Aug 15, 2017 8:54 pm

Nepsal tady někdo na starém fóru, že lítá TrackIR 4 se softwarem z 5-ky?
To musí bavit!

Kukulo
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 5:21 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kukulo » Ut Aug 15, 2017 9:08 pm

Mam trojkovy a lietam s 5kovymi ovladacmi. Ale to mam win7. Na orloch maju zaujimave navrhy ako to fixnut.
Letka_13/Kukulo

Letka13_Colonel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka13_Colonel » Ut Aug 15, 2017 9:18 pm

Vďaka za reakciu Veikso, o tom som vedel.

Žiaľ TrackIR4 pracuje na novom driveri, ale ten nenainštaluješ na starý WinXP. Je to Track IR 5.4.2 driver a ten obsahuje aj USB driver....ale len pre vyššie verzie ako XP.
Takže som zase out.
Netuším vôbec čo sa stalo a prečo to naraz prestalo chodiť a hlavne prečo sa to nedá vrátiť späť cez bod obnovenia.
Dnes večer som hľadal cez Google, fora Ubisoft....všetko staré odkazy a zväčša mŕtve. Na nič rozumne som neprišiel.
Asi si zabezpečím freetrack...... :twisted:

To Kukulo:......žiaľ ja mám stále staré WinXP a teraz to meniť nebudem, až do doby než bude nový komp na 10 tkach.

Ešte skúsim pozrieť nápady a odpovede na Orel fóre.......,ale pre dnes na to prdím..... :(

Vladis
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 1:58 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » St Aug 16, 2017 5:23 am

Sice moja poznamka tvoj problem nevyriesi, ale ozaj v krajnom pripade ak by si ozaj siel do alternativy, tak freetrack je mrtvy (sice stale funckny) ale "nastupca" a stale vo vyvoji a s lepsimi funkciami a nastaveniami je opentrack ;)
Letka_13/Vladis

papuch
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 6:41 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa papuch » St Aug 16, 2017 8:22 am

serus dusko,skusil by nainstalovat teamviewer https://www.teamviewer.com/sk/download/windows/
a pozrel by som sa na to,bud mi skypni alebo zavolaj
winxp a tir4 su stary moj stare veci a da sa predpokladat ich pokazenost zejo

Letka13_Colonel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Letka13_Colonel » St Sep 06, 2017 6:40 pm

Ahojte,

dlžím tu ešte pár riadkov, aby som túto tému a môj problém s TrackIRom 4 mohol uzavrieť.

1) Môj TrackIR 4 je vadný.Keďže som mal staršiu verziu bez klipu, tak sa nedá z neho nič použiť. Tým, že ho ako hardware nerozozná žiaden z dostupných operačných systémov v PC je vhodný na vyhodenie.

2) Po dohode s Erichom od Orlov a hlavne jeho super ponuke, som od Ericha obdržal na zápôžičku jeden starší hardware k FreeTracku, ale už s novším OpenTrack programom a inštaláciou.
Po drobných radách, ktoré som u neho doma osobne odkonzultoval, som zapožičaný OpenTrack rozbehal ešte pod starým WinXP a k plnej spokojnosti vyskúšal on-line.

3) Nakoľko mám špecificky vyššie posadený monitor a snímacia kamera je vyššie ako obyčajne,

Obrázok

Odkaz: Monitor s WEB camerou

pristúpil som k drobnej úprave umiestnenia klipu s IR diodami z miesta vľavo na slúchadlách (náhlavná súprava s mikrofónom) na vrch nad hlavu na vrch slúchadiel.

Obrázok

Odkaz : OpenTrack klip na náhlavke

Ak sa Vám IMG nezobrazuje, použite priamy odkaz. Mám pocit, že mi práve Photobucked zablokoval 3D party na iných web stránkach a pýta po mne upgrade za 365USD = 1 USD na deň. Nehrozí...., škoda.....všetky moje odkazy na fórach sú práve OUT !!!! ...... :evil:

Vyzerám síce ako "nejaký blbec na pláži" s vysokou anténkou nad hlavou, ale účel to splnilo.
OpenTrack funguje bezvadne aj v 6DOF konfigurácii a pomaly si na neho zvykám tak ako na starý TrackIR s tým rozdielom, že u TrackIRu som vôbec nepoužíval 6DOF.

Poznámka: Konečne vidím v Mustangu, či v Tempeste na svoju 6 tu a 7mu hodinu a nie na nejaký panel za hlavou...... :P

4) Jediný nedoriešený problém mám so zvukom a použitím mikrofónu z náhlavnej súpravy. Inštaláciou snímacej kamery som tak automaticky priradil "nahrávanie zvuku" mikrofónu kamery. Márne boli moje pokusy zakázať nahrávanie zvuku pre túto kameru, staručký WinXP to akosi odmietol akceptovať a pre mikrofón na náhlavnej súprave sa nedal zapnúť ovládací kurzor hlasitosti.

Po pár márnych pokusoch a hľadaní riešenia na webe som to vzdal. Zvyčajne všade už riešia Win7 a vyšší a Win podpora už na otázky k XP nereaguje.

Nechcem zbytočne zakladať nové vlákno.Tak ak niekto z vás vie, čo s tým mikrofónom na náhlavnej súprave a so zablokovaním mikrofónu vo Webkamere, tak za radu vopred ďakujem.

Do tej doby si ale vystačím s mikrofónom z web kamery a na TeamSpeaku budem trochu...................."huhlať"....... :lol:

PS: Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady a podporu. Obzvlášť Erichovi za zápôžičku hardware a užitočné rady.

Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » St Sep 06, 2017 7:10 pm

Ten prvý obrázok mi cez odkaz nahralo, a teraz ho už vidím aj na stránke, ten druhý nie. V každom prípade, dobre, že je to dobre. Ja som trochen PC analfabet, takže odkedy mám upgradnutý comp, zvuk mám len cez slúchadlá, alebo len cez repráky. Predtým som ho mal súčasne aj tam, aj tam... :roll:
Letka_13/Algy

Vladis
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2017 1:58 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Vladis » St Sep 06, 2017 7:31 pm

Tak super colonel ze sa ti to podarilo rozchodit ;) , aj ja mam opentrack a som snim spokojny, ak by si chcel nieco poradit kludne sa ma mozes spytat...ak to budem vediet :)
Co sa tyka mikrofonu neviem uplne presne...iba ti mozem poradit ako to mam ja na Win7 tu si mozem prepinat
- pravy klik na repracik v liste pri hodinach/ nahravacie zariadenie/ a uz len zvolit predvoleny typ....
- alebo v samotnom Teamspeaku/nastaveniach sa mi da prehodit typ nahravania (mikrofonu)
- alebo este niekedy moze byt v ovladaci kamery prepinanie nahravania.
Letka_13/Vladis

Algy
Dátum registrácie: St Feb 08, 2017 4:21 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Algy » Pi Dec 14, 2018 11:05 am

Mám Trackir 5 a od inštalácie Win 10 začal blbnúť. Po spustení Trackiru, nedetekuje žiadnu odozvu senzorov. Nerozsvieti sa ľavá(zelená) kontrolka. Niekedy áno, ale väčšinou už nie. Po spustení hry sa pravá rozsvieti, tak isto sa rozsvietia obe červené pri klávese F9. Skúšal som preinštalovať a nič. Niekedy pomôže reštart počítača, ale to asi nebude to správne. Vie niekto poradiť ???
Letka_13/Algy

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných