3 monitory

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

3 monitory

Príspevok od užívateľa Indy » Ut Aug 22, 2017 11:49 pm

Trochu experimentujem so zapojenim 3 monitorov na lietanie. Mal som zapojene 3x24" monitory normalne na sirku.

Obrázok

Lietam stareho sturma (1946), noveho sturma (BoS+BoM) a DCS.

Co sa tyka stareho sturma, nie je na taketo rozsirenie field of view (FOW) stavany, pre nastavenie nestandardneho rozlisenia je potrebne babrat do config suborov. Na krajoch je obraz uz dost natiahnuty a zobrazenie oblakov v tejto casti je uz trochu divne. Ale je to stale lepsi pocit z lietania ako na 1 monitore.

Novy sturm (BoS, BoM) 3 monitory oficialne nepodporuje, da sa ale prepisat config a ide to.

DCS ma moznost zapnutia 3 monitorov, ale u mna to nefungovalo podla predstav, mal som nieco taketo:

Obrázok

Tak som prepol na 1 monitor a prepisal config na pozadovane rozlisenie (roztiahnutie na 3 monitory). Obraz na krajoch je vsak podobne ako u sturma roztahany:

Obrázok

* * *

Potom som na nejakom fore videl usporiadanie troch monitorov na vysku. Pomyslel som si, ze aka *icovina a hned som to vyskusal.
A musim povedat, ze na lietanie je to daleko lepsie ako 3 monitory vedla seba usporiadane horizontalne. Mozno to znie divne, ale viac vertikalneho priestoru dava lietaniu lepsi pocit. Pri troch 24" monitoroch uz mate budiky takmer v zivotnej velkosti, staci minimalne zoomovanie aj pri strelbe. Samozrejme trochu vadia ramy monitorov (mam ich prekryte cez seba, aby obraz normalne navazoval).

Obrázok

Obrázok

Samozrejme, problem moze nastat s uzivanim PC na ine ucely. Pouzivanie wordu, excelu, internetu je na 3 obrazovkach usporiadanych na vysku celkom prijemne a dobre sa tak pracuje s viacerymi otvorenymi oknami. Horsie uz je to uz s pracou v grafickych programoch ako su GIS-y, editacia grafiky a pod.

Najsamlepsi ale bude jeden velky monitor, 32" alebo 40", podla moznosti zakriveny. Trochu. A mal by byt 4K (alebo QHD aspon), aby to nezrnilo pri normalnej praci na PC.
Letka_13/Indy

Sharky
Dátum registrácie: Ut Máj 23, 2017 12:25 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3 monitory

Príspevok od užívateľa Sharky » Št Nov 23, 2017 4:39 pm

Trochu Indymu oživím vlákno.
Tri monitory sú určite zaujímavé, ale tiež si myslím, že lepší bude 40-Inch zakrivený monitor.

Iné zverstvo som našiel na nete.
Brutálne páky VIRPIL. Bielorusi, Rusi a Angličania (Briti) sa dali dokopy a tu je výsledok:

https://youtu.be/ASNLt0ZcRUU

Odporúčam pri prezretí nechať zapnuté anglické titulky.

Tu je customize verzia VirPil pák (zostava na mixér - teda vrtuľník).

https://youtu.be/7hFivQyfWv8

Kúpiť sa dajú z Bieloruska (ale lacné nie sú,zišla by sa tlačiarnička na peniaze)

https://virpil.by/en/shop/special/vpc-m ... 337-bundle

Stránka má aj fórum

https://virpil.com/en/forum

mungo
Dátum registrácie: Po Feb 13, 2017 9:55 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mungo » Št Jan 04, 2018 4:39 pm

3 24-palcove LCD - ty vole ... radsej sa nejdem pozriet na ceny
Pokial ide o ramiky, riesenie je zname - par kutilov proste vykuchalo panely a dalo ich vedla seba bez ramov.

Len ma zaujima - na akom pocitaci to vysledne rozlisenie utiahnes a s akymi FPS?

Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indy » Št Jan 04, 2018 7:42 pm

mungo napísal:
Št Jan 04, 2018 4:39 pm
3 24-palcove LCD - ty vole ... radsej sa nejdem pozriet na ceny ...
Monitory som kupil repasovane, pouzivane vo firmach, za cca polovicnu cenu oproti novym. Su to 2xDELL a HP, 1920x1200, IPS, dost dobre,
hlavne ten HP, zaruka 2 roky ako na nove.
PC: Win7, procesor i5, RAM 16 GB (kvoli DCS), grafika NVIDIA GeForce GTX980 4GB DDR5.

FPS nesledujem, len ked hram stareho sturma, davam cez Bandicam obmedzenie na 30 fps, eliminuje to mikrozasklby obrazu (microsttuters).
Pre Il-2 BoX v confe (ci startupe, ci ako sa to vola) mam upravenu manualne velkost obrazu na menej ako 3600x1920, to uz tato zostava nestiha.
V DCS je to OK.
Letka_13/Indy

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný