Vojnové úvery a pôžičky

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 8:15 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vojnové úvery a pôžičky

Príspevok od užívateľa veikso » Ne Okt 28, 2018 4:54 pm

:roll:
To musí bavit!

Luky
Dátum registrácie: St Júl 26, 2017 10:32 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luky » Ne Okt 28, 2018 6:02 pm

Robo. napísal:
Ne Okt 28, 2018 3:07 pm
a ten sused, co prisiel pomahat hasit stodolu, to sme neboli my, to boli USA, ti jedini mali na to dost velku hadicu. My sme ich z postele hlasno povzbudzovali :mrgreen:
Robo. napísal:
Ne Okt 28, 2018 3:07 pm
Luky napísal:
Pi Okt 26, 2018 11:48 am
Je na zamyslenie že Hitler od svojho nástupu v roku 1933 z krajiny ktorej po prvej WW odobrali takmer všetku vojenskú techniku, za necelých 5 rokov od nástupu urobí z rozbitej krajiny ríšu prosperujúcu, bez nezamestnaných, s jednou z najsilnejších armád na svete.
Neviem kam tymto smerujes, mozes rozviest?
Kedže je to vlákno Vojnové úvery a pôžičky a píšeš že USA pomáhali Británii hasiť požiar a my sme ich pri tom povzbudzovali z postele, tak som sa ťa chcel spýtať kto pomáhal fašistom vyzbrojiť Nemecko, pretože z vlastných zdrojov bez cudzích úverov a technickej pomoci z vonku by museli byť ozaj géniovia aby to dokázali za 5 rokov. Napr aj ten JU87.
S úctov Luky

Robo.
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 7:46 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » Ut Okt 30, 2018 8:16 pm

Luky napísal:
Ne Okt 28, 2018 6:02 pm
Kedže je to vlákno Vojnové úvery a pôžičky a píšeš že USA pomáhali Británii hasiť požiar a my sme ich pri tom povzbudzovali z postele, tak som sa ťa chcel spýtať kto pomáhal fašistom vyzbrojiť Nemecko, pretože z vlastných zdrojov bez cudzích úverov a technickej pomoci z vonku by museli byť ozaj géniovia aby to dokázali za 5 rokov. Napr aj ten JU87.
S úctov Luky
Ano, tym som poukazoval na mieru hospodarskej / financnej / vojenskej pomoci pre GB od CSR a od USA, aby sme si tu nasu perspektivu dali do takeho toho vacsieho obrazu. Dufam, ze si spoznal film, z ktoreho je ta postel... :D

Neviem, kto pomahal fasistom zbrojit, ved to napis normalne priamo.

Luky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luky » St Okt 31, 2018 9:45 am

Robo. napísal:
Ut Okt 30, 2018 8:16 pm
Dufam, ze si spoznal film, z ktoreho je ta postel... :D
Priznám sa, že nie som veľký fanúšik filmov, radšej čítam, ako pozerám film. Keď už pozerám tak skôr dokumenty na historických tv kanáloch. Takže film som nespoznal. :oops:
Robo. napísal:
Ut Okt 30, 2018 8:16 pm
Neviem, kto pomahal fasistom zbrojit, ved to napis normalne priamo.
Myslel som že ťa táto téma zaujíma a chcel som odpoveď od teba.
Ale asi nie, takže nič.
S úctou Luky

Robo.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » St Okt 31, 2018 7:05 pm

Hori ma panenko to bol.

Luky ja fakt neviem odpoved, som vlastne trochu prekvapeny tvojou implikaciou...

Luky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luky » St Okt 31, 2018 9:01 pm

Ten film som videl, ale už dávno. Výborná česká komédia.
Robo. napísal:
St Okt 31, 2018 7:05 pm
Luky ja fakt neviem odpoved, som vlastne trochu prekvapeny tvojou implikaciou...
Impli...čo :shock:
Nikdy v živote som žiadnu implikáciu nemal, aspoň o tom neviem. 8-)
Robo. napísal:
Št Okt 25, 2018 7:42 pm
Pozor, ja som nemal na mysli iba Bitku o Britaniu, ale cely konflikt. Tam materialny aj ludsky prinos pre stranu spojencov dufam netreba ani vycislovat... ako sme pisali uplne na zaciatku, Briti im to splacali az tot donedavna.
V case Bitky o Britaniu neboli Americania v ziadnom konflikte zainteresovani, a u nich doma boli velke snahy tento stav aj udrzat. Naopak, Britania sa od zaciatku diplomaticky snazila o co najrychlehsie angazovanie sa USA v europskej vojne. Ani jednym sa prilis necudujeme.
Čiže žiadna implikácia, ale reakcia na toto tvoje vyjadrenie.
Z druhou časťou súhlasím, do prvej by som doplnil "materiálny prínos pre spojencov a pre štáty osy".
O financovaní Nemecka a vodcovej podpory pred vojnou aj počas vojny sa toho dá vygúgliť kolko len chceš.
Napriklad kniha od amerického publicistu Jamesa Poola: https://kultura.zpravy.idnes.cz/james-p ... ratura_luk
alebo tento článok: https://www.hlavnespravy.sk/americky-wa ... ci/1411392

Tak ako píšeš : Briti im to splacali az tot donedavna. A nie len Briti ale aj ZSSR, Francúzi , Čína.......a ten zoznam pokračuje.
A čo myslíš komu boli dlžný Francúzi, Briti a ďalší po prvej svetovej vojne ...čuduj sa svete tak isto spojeným štátom.
A Nemecko splácalo reparácie čo myslíš komu. Po prvej sv. britom a francúzom aj to len čiastočne a po druhej sv. 90% ZSSR /25%, USA25%, Biti 25%, Francúzi 15% ostatný 10%.
Medzi nimi aj ČSR. Tiež to nemuseli splatiť celé. Inak by asi ťažko teraz boli "motorom EU" Napríklad ČSR sme z odklepnutých 19,5 miliard dostali cca 15 milónov , čiže menej ako 0,01%. A čo si myslíš prečo sa ozývajú z reparáciami voči Nemcom Poliaci , alebo Gréci. V jednej besede v 1993 sa niekto Mečiara opýtal na odškodnenie karpatských Nemcov zo Slovenska, na čo im Mečiar odpovedal že hned po tom ako nám doplatia repárácie tak ako slúbil Willy Brandt po zjednotení Nemecka. OD vtedy sa na to už nikto nepýtal.
Je to fakt zaujímavá téma a keď to poskladáš do tej pomyslenej mozaiky, tak to dokáže celkom slušne otriasť tradičným pohľadom na obidve sv. vojny.
S úctou Luky
Naposledy upravil/-a Luky v Št Nov 01, 2018 6:27 am, upravené celkom 1 krát.

Robo.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » St Okt 31, 2018 10:13 pm

Aha, tak pochopil som predsalen spravne - ty si fakt chcel povedat, ze USA vlastne podporovali staty osi :lol: :lol: :lol: Akurat ze si to nepovedal priamo, tak som si nebol isty, ze si to fakt chcel povedat. :? :?

Tu knizku od Poola si aj cital? Lebo ja bohuzial hej... Pozical mi ju svojho casu jeden podobny kamos konspirator ako Ty, bola to napriek zaujimavemu uvodu strasna kravina. Nebolo tam ale nic o podpore pocas vojny, skor bludy o holocauste, ake to bolo vyhodne ekonomicky (100x vyvratena hovadina), potom dost o tom aky bol Hitler fetak a impotent, potom ako sa obchodovalo z Nemeckom pred vojnou (o tomto existuje starsia a trochu lepsia kniha, ale tiez v podstate prilis jednostranne napisana a prilis konspiracna za kazdu cenu, aj ked fakty su tam spracovane dobre a je to vcelku zaujimave citanie), potom je tam dost zvrateny pohlad na ten nas Mnichov, vraj slo o sionisticke sprisahanie. :lol:

Chapem, ze taketo myslienky mozu zaujat niekoho, co neriesi ostatne suvislosti a staci mu nieco, co je ine ako ostatne 1000x opakovane a kopirovane pravdy v inych knizkach. Bohuzial je to ine len preto, lebo sa to stavia z blata a protireci to aj objektivne overitelnym a az prilis znamym faktom. Za mna 0 bodov, prepac. Ale aspon viem, skadial cerpas "vedomosti". Je to pravdaze Tvoja vec, peace. ;)

Luky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luky » Št Nov 01, 2018 7:27 am

Dobre, tak to trochu rozvinieme tie moje impli....šak ti vieš čo ;)
Robo. napísal:
St Okt 31, 2018 10:13 pm
Tu knizku od Poola si aj cital?
Priznám sa že nie, iba recenzie a len som ti chcel dať aj pohľad západného historika.
Robo. napísal:
co je ine ako ostatne 1000x opakovane a kopirovane pravdy v inych knizkach.
Dúfam že vieš koho výrok si použil a ešte si ho aj poplietol. :roll:
Pôvodný výrok je 100 x krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Takže chápem tvoje impli....šak ti vieš čo ;) 1000x opakovaná a kopírovaná lož sa stáva 10x pravdou :lol: -
Poďme teda z iného súdka tých tvojich tisíc x opakovaných právd.
Vysvetli mi teda ako sa dá za rok dosiahnuť bez boja a bez súhlasu "európskych a svetových mocností", pripojiť k ríši Rakúsko /mimochodom nikde nepočúvam o fašistickom rakúskom vojnovom štáte/ a to sa pripojili k nemecku citujem: "V lidovém hlasování, které proběhlo 10. dubna 1938, vyslovilo 99 % hlasů souhlas s připojením."/
Ale 1000x som počul opakovanú a kopírovanú pravdu o fašistickom Slovenskom štáte ktorý vznikol v podstate na základe pomníchovského vývoja. A bez toho istého súhlasu tých istých mocností bez boja aj Čechy a "satelitné Slovensko".
A teraz trochu štatistiky. Poľsko porazené za 4 týždne. Ak vezmeme do úvahy že sa presúvalo aj na bicykloch a koňoch za 4 týždne prebicyklovať Poľsko v plnej poľnej . Slušný výkon. :idea: Holansko porazené za 4!!! dni. Francúzko a nepomohla ani pomoc Britského zboru za 7 týždňov :!: A to Nemci obchádzali Maginotovu líniu cez ťažko priechodné priesmyky v Ardenách s tankami a delami a neviem čím všetkým./ Ked si spomeniem na zápchy u nás na dialniciach teraz pred sviatkami neviem si predstaviť tie Ardeny vtedy/ Francúzska a Britská rozviedka asi spala a Nemci paralyzovali chibinami telefónne satelity. A to boli tie isté Ardeny kde zdecimovaný nemci 4 mesiace pred kapituláciou zadržali elitnú sUsa armádu 8 týždňov. A potom ked už majú Francúzov a britov pri Dankirku na lopate sa záhadne Nemci zastavia a umožnia 300 000 covej armáde odplávať- Nech žijú konšpirácie ;) ;)
S úctou Luky

Robo.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Robo. » Št Nov 01, 2018 10:10 am

No, toto teda nie je ziadny zapadny historik. :lol: A ked sme pri tych recenziach, ta knizka bola praveze dost kritizovana...

Ten vyrok som pouzit nechcel, chcel som napisat to, co som napisal - ze v knizkach o druhej svetovej vojne sa casto do nemoty opakuju, kopiruju tie iste fakty dokola. Novy pohlad na vec moze byt osviezujuci, co vsak urcite nie je pripad teto knizky. (Ale doporucujem precitat, lepsie urobit si nazor sam...)

Ostatne Tvoje konspiracie radsej moc nekomentujem, nehnevaj sa.

Luky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luky » Št Nov 01, 2018 10:34 am

Robo. napísal:
Št Nov 01, 2018 10:10 am
No, toto teda nie je ziadny zapadny historik. :lol: A ked sme pri tych recenziach, ta knizka bola praveze dost kritizovana...
Pripusťme že sa mýli. Ty píšeš:
Robo. napísal:
ako sa obchodovalo z Nemeckom pred vojnou (o tomto existuje starsia a trochu lepsia kniha, ale tiez v podstate prilis jednostranne napisana a prilis konspiracna za kazdu cenu, aj ked fakty su tam spracovane dobre
Takže fakty sú spracované dobre, ale ty vieš že sú to konšpirácie tak potom podľa teba kto že tých Nemcov finančne a zdrojovo zabezpečil?
Robo. napísal:
Št Nov 01, 2018 10:10 am
Ostatne Tvoje konspiracie radsej moc nekomentujem, nehnevaj sa.
Keď neberiem 1000x opakovanú "pravdu" a aj nad vecami rozmýšľam tak konšpirujem.
Tak skús okomentovať túto.
V Afrike sa bojovalo o čo. A dokonca aj naši ČSR vojaci? Proti kolonizátorom? A ktorým? Bojovalo sa tam od 1940 do 1943. Bojovali tam okrem našich a iných všetky vojská spadajúce pod Britskú korunu. Indovia, Australania, Kanadania.... potom v Bitke o Britániu ked stáli osamotený proti vodcovy tak chýbali, ale šak ...priority :idea: ;)

PS: Ked to neokomentuješ , hnevať sa nebudem. 8-)
S úctou Luky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných