Smrtihlav (2017)

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Smrtihlav (2017)

Príspevok od užívateľa Indy » Pi Nov 03, 2017 6:54 pm

Dalsie spracovanie atentatu na Heydricha. Co mi dost vadilo je, ze vybrali herca, ktory sa na Heydricha vobec nepodoba. Vlastne sa tam nepodoba nikto na nikoho. Prva polovica filmu je o Heydrichovi, co je dost zaujimave, lebo v ostatnych filmoch to nenajdete. Takisto len v tomto uvidite Heydricha t*tkat. Skoda, ze uplne vynechali tu cast kariery, ked absolvoval ako pilot luftwaffe par bojovych letov (dokonca bol zostreleny, zraneny a par dni nezvestny). Druha polovica je o parasutistoch a finale atentat. Aj ked sa film opiera o historicke postavy a udalosti, od reality to ma strasne daleko. Historicky je tam tolko nezmyslov, ze mate chut film vypnut. Aj som ho vypol. Lenze druhy den som potreboval vyzehlit kosele, tak som to dopozeral so zehlickou v ruke.
Par do oci bijucich nezmyslov: Podla scenerie paraganov vysadili bud v Nizkych Tatrach, alebo niekde na upati Alp. Jeden z parasutistov sa stretne zoci-voci Heydrichovi na ulici, ked esesaci robia zatah na posledneho z Troch kralov - Moravca. Naozaj neverim, za by sa na tom Heydrich zucastnoval osobne. Vyzbroj paraganov (aj troch kralov) je impozantna. Tolko samopalov nemali asi ani v povstani. Co sa tyka finale, samotny atentat je natoceny celkom dobre, aj ked myslim, ze Heydrich nesedel vedla vodica. A miesto atentatu je vo filme uplne vymyslene. Aj kostol pre zaverecnu scenu je nejaky generic. Prestrelka v kostole sa pre omracujuce mnozstvo vyzbroje paraganov nedala pozerat, a ked sa tam objavil gulomet bren, tak som to nevydrzal a pretocil na koniec.
Celkom dobra bola hudba, inak skoda casu.
Letka_13/Indy

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 8:15 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smrtihlav (2016)

Príspevok od užívateľa veikso » So Nov 04, 2017 11:44 am

Nevim, jestli o tomhle filmu, nebo o filmu Anthropoid jsem slysel v radiu rozhovor s historikem, ktery snad byl pri jeho nataceni, aby tam nebyly nesmysly. Jeho pristup k reziserske "umelecke licenci" byl k placi. Pry nikdo nemuze na 100% rict, ze se to doopravdy nestalo. :?
Nicmene rekl, ze se teprve v poslednich letech nasel nemecky dokument, potvrzujici, ze stengun se Gabcikovi skutecne zasekl. Udajne to byly drive jen dohady.
Ale nevidel jsem ani jeden z tech filmu. A tenhle asi ani nechci. Sequensuv Atentat je neprekonatelny.
To musí bavit!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný