Smrtihlav (2017)

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Indy
Dátum registrácie: Št Feb 09, 2017 12:00 pm
Kontaktovať užívateľa:

Smrtihlav (2017)

Príspevok od užívateľa Indy » Pi Nov 03, 2017 6:54 pm

Dalsie spracovanie atentatu na Heydricha. Co mi dost vadilo je, ze vybrali herca, ktory sa na Heydricha vobec nepodoba. Vlastne sa tam nepodoba nikto na nikoho. Prva polovica filmu je o Heydrichovi, co je dost zaujimave, lebo v ostatnych filmoch to nenajdete. Takisto len v tomto uvidite Heydricha t*tkat. Skoda, ze uplne vynechali tu cast kariery, ked absolvoval ako pilot luftwaffe par bojovych letov (dokonca bol zostreleny, zraneny a par dni nezvestny). Druha polovica je o parasutistoch a finale atentat. Aj ked sa film opiera o historicke postavy a udalosti, od reality to ma strasne daleko. Historicky je tam tolko nezmyslov, ze mate chut film vypnut. Aj som ho vypol. Lenze druhy den som potreboval vyzehlit kosele, tak som to dopozeral s zehlickou v ruke.
Par do oci bijucich nezmyslov: Podla scenerie paraganov vysadili bud v Nizkych Tatrach, alebo niekde na upati Alp. Jeden z parasutistov sa stretne zoci-voci Heydrichovi na ulici, ked esesaci robia zatah na posledneho z Troch kralov - Moravca. Naozaj neverim, za by sa na tom Heydrich zucastnoval osobne. Vyzbroj paraganov (aj troch kralov) je impozantna. Tolko samopalov nemali asi ani v povstani. Co sa tyka finale, samotny atentat je natoceny celkom dobre, aj ked myslim, ze Heydrich nesedel vedla vodica. A miesto atentatu je vo filme uplne vymyslene. Aj kostol pre zaverecnu scenu je nejaky generic. Prestrelka v kostole sa pre omracujuce mnozstvo vyzbroje paraganov nedala pozerat, a ked sa tam objavil gulomet bren, tak som to nevydrzal a pretocil na koniec.
Celkom dobra bola hudba, inak skoda casu.
Letka_13/Indy

Užívateľov profilový obrázok
veikso
Dátum registrácie: Po Apr 10, 2017 8:15 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Smrtihlav (2016)

Príspevok od užívateľa veikso » So Nov 04, 2017 11:44 am

Nevim, jestli o tomhle filmu, nebo o filmu Anthropoid jsem slysel v radiu rozhovor s historikem, ktery snad byl pri jeho nataceni, aby tam nebyly nesmysly. Jeho pristup k reziserske "umelecke licenci" byl k placi. Pry nikdo nemuze na 100% rict, ze se to doopravdy nestalo. :?
Nicmene rekl, ze se teprve v poslednich letech nasel nemecky dokument, potvrzujici, ze stengun se Gabcikovi skutecne zasekl. Udajne to byly drive jen dohady.
Ale nevidel jsem ani jeden z tech filmu. A tenhle asi ani nechci. Sequensuv Atentat je neprekonatelny.
To musí bavit!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný